FashionPhilosophy Fashion Week Poland Maldoror Fashion Show

(Na samym początku uprzedzam, że moja ekscytacja w niektórych miejscach może wydać się niektórym osobom niezrozumiała, smieszna i dziecinna.) Niecałe dwa tygodnie temu na jednym z blogów został ogłoszony konkurs, w którym można było wygrać zaproszenie na pokaz Maldoror podczas Łódzkiego Fashion Week. Odpowiedziałem na proste pytanie i udało się. Wygrałem i pojechałem do Łodzi. Na 15 min... Ale pojechałem i zobaczyłem.
   Dobra, możecie uznać, że przedarcie się przez trasę Poznań-Łódź, tylko po to by obejrzeć pokaz mody prze niespełna 20 min jest szaleństwem i stratą czasu. Ja jednak byłem gotowy spędzić kilka nudnych godzin w samochodzie, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. Był to mój pierwszy pokaz "na żywo". Przeżyć to było jedną z wielu pozycji na liście marzeń. Więc odhaczone!
   Bilet do odebrania był w recepcji Fashion Week, więc musiałem przyjechać pół godziny przed pokazem. Kiedy bilet był już w moich rękach przy wejściu do sali, w której odbyć się miał pokaz, zaczęło w szalonym tempie przybywać ludzi. Pomyślałem, że to znak by zainteresować się i podczłapać bliżej. Czekałem, czekałem, ludzi się namnożyło. Zaczęto wpuszczać vipów, później resztę. Następnie wdrapałem się na "trybunę". Wyczekując z podekscytowaniem na rozpoczęcie się pokazu poobserwowałem sobie ludzi jeszcze biegających po wybiegu i szukających swojego miejsca, fotoreporterów, którzy zwartą grupą robili zdjęcia siedzącym w pierwszych rzędach. Nagle wszyscy zamilkli. Jakiś miły głos przypomniał wszystkim, że są na Fashion Weeku, wspomniał o sponsorach itd. Na końcu zaprosił na pokaz. No i zaczęło się. photos: elle.pl

    Głośna, mocna muzyka, dym, światła. Pierwsi modele i modelki przeszły po wybiegu w prawie zupełnej ciemności, co zaciekawiło jeszcze bardziej.  Każda stylizacja była wyjątkowa. Zero nudy. Sportowa elegancja, seks, ekstrawagancja, kosmos i futuryzm. Total look-i w kolorach białym, czarnym, srebrnym. Świetna zabawa formą i tkaniną.Stroje mimo, że mogą wydać się nieziemskie po przez zestawienie z nim sportowego obuwia aż zachęcają do założenia. Nie myślisz "ale to musi być niewygodne". Jednym zdaniem: przepyszna uczta dla oka.


Nie chcę, żebyście pomyśleli, że nie zrobiłem żadnego zdjęcia. Starałem się. Niestety mój sprzęt nie sprawdza się przy fotografowaniu w ciemności ruszających się sylwetek. Nie widać zbyt wiele na zdjęciach powyżej, ale może przybliży to wam jak pokaz wyglądał z mojego punktu widzenia.
(H&M sweater and trousers . sh shirt . vintageshop detail . hype/nosis beanie)

   Obowiązkowy był lansik na "ściance". No dobra, nie oszukujmy się, żaden lans. Ot trzy plebejskie zdjęcia. Co do stroju. Wybrałem czerwony sweter z H&M, którego wyraźne warkocze kontrastują z "woskowanymi", połyskującymi spodniami, również tej marki. Klasyczna, biała koszula z metalową ozdobą. Sweter celowo włożyłem w spodnie dla ukazania kontrastu pomiędzy tkaninami. Efekt podkreśla pasek vintage Calvina Kleina. Myślę, że czapka "Your Mom" dobrze przełamała elegancki look.

Nie zapominajmy, że miał być to szybki wypad do Łodzi i z powrotem do domu. Wycieczka przedłużyła się jednak do następnego dnia. W drodze powrotnej zaskoczyła mnie śnieżyca, a w samochodzie były nadal letnie opony. Nie dało się jechać dalej. Musiałem przenocować w jakimś przydrożnym motelu i kontynuować podróż rano. Myślę, że nie zapomnę tego wyjazdu bardzo długo, a sam pokaz utwierdził mnie w przekonaniu, że moda to coś pięknego i marzę jeszcze bardziej o byciu obecnym na całym Fashion Week-u.

Myślę, że nikt nie czuje się zaskoczony i nie liczył na profesjonalną recenzję. Wszystko powyżej to tylko moje przemyślenia i wrażenia.

4 comments:

 1. super fotorelacja !!
  a Ty wyglądałeś fenomenalnie !!

  ReplyDelete
 2. Bardzo, BARDZO zazdrościmy pokazu Maldorora!

  ReplyDelete
 3. Super post! Zapraszam do nas na konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na pokaz mody ! www.walkingcliches@blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Jesteś niesamowity! Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł pójść na Twój pokaz mody! :) Chce nosić Twoje projekty, jesteś cudowny :D !

  ReplyDelete